Informacje Prasowe


CTPartners z nową ofertą dla praktyków

Firma CTPartners S.A., lider polskiego rynku szkoleń i doradztwa w zakresie zarządzania IT, wprowadza do swojej oferty nowe szkolenia i egzaminy ITIL® Practitioner. Nowa oferta jest adresowana do osób, które chcą zdobyć umiejętności praktycznego zastosowania modelu usługowego zdefiniowanego w bibliotece ITIL® i skutecznego wprowadzania zmian w swoich organizacjach.

Właściciel biblioteki ITIL®, firma AXELOS, rozszerzyła swoją ofertę ITIL® o nowy certyfikat – ITIL® Practitioner. Jednocześnie, po raz pierwszy od 2007 roku, biblioteka ITIL® powiększyła się o zupełnie nową publikację – ITIL® Practitioner Guidance, która jest podstawą programu nowego szkolenia i certyfikacji.

ITIL® Practitioner nie zastępuje żadnego z istniejących certyfikatów. Nie jest też warunkiem kwalifikacji na poziomie ITIL® Intermediate.

ITIL® Practitioner to znakomite uzupełnienie dotychczasowej ścieżki kwalifikacji ITIL®. Certyfikacja na poziomie ITIL® Foundation daje możliwość poznania podstaw modelu zarządzania usługami IT, tworzenia wartości poprzez usługi, cyklu życia usługi oraz kluczowych procesów zarządzania usługami. Kolejnym naturalnym krokiem w edukacji jest ITIL® Practitioner.

Szkolenie i certyfikacja ITIL® Practitioner pozwala zamienić wiedzę teoretyczną kandydatów z poziomu ITIL® Foundation w zdolność do jej praktycznego zastosowania. Przedstawia 9 głównych pryncypiów zarządzania usługami (nie tylko usługami IT) i sposoby ich zastosowanie w kontekście współczesnych wyzwań. Jest to podejście całkowicie spójne z pryncypiami Lean, Agile, DevOps i innymi coraz powszechniej stosowanymi podejściami. ITIL® Practitioner skupia się na 3 umiejętnościach, krytycznych dla każdego praktyka – wprowadzaniu zmian organizacyjnych, poprawie komunikacji oraz mierzeniu sukcesu wprowadzanych zmian.” – powiedział Michał Florys, Menedżer Obszaru Zarządzania Usługi IT w CTPartners SA.

 

Dla kogo?

  • Warunkiem koniecznym certyfikacji na poziomie ITIL® Practitioner jest posiadanie certyfikatu ITIL® Foundation.
  • Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które po szkoleniu podstawowym ITIL® Foundation chcą rozpocząć stosowanie w swojej organizacji pryncypiów modelu usługowego, chcą wiedzieć, jak zaplanować i wprowadzać zmiany w swojej organizacji, od czego zacząć, na co uważać, jak komunikować zmiany, jak mierzyć wyniki, jak zadbać o trwałość zmian oraz czy są już gotowi by wprowadzać zmiany w organizacji.
  • Szkolenie jest przeznaczone również dla osób, które uczestniczą w ścieżce szkoleń ITIL® Intermediate, niezależni od już uzyskanych liczby kredytów, i są w drodze do uzyskania certyfikatu ITIL® Expert.

Posiadacze certyfikatu ITIL® Practitioner uzyskują 3 kredyty w modelu certyfikacji ITIL®. Do uzyskania tytułu ITIL® Expert wymagane jest uzyskanie co najmniej 17 kredytów i zdanie egzaminu Managing Across the Lifecycle.

Pełna ścieżka szkoleń ITIL® jest dostępna w ofercie CTPartners. Od dzisiaj w ofercie CTPartners jest również szkolenie ITIL® Practitioner.

sciezka_certyfikacyjna_ITIL

Więcej informacji o metodzie ITIL® Practitioner oraz możliwości zdobycia certyfikatu w tym obszarze znajdziecie Państwo na stronie http://www.ctpartners.pl/szkolenie/itil-practitioner/

Powrót
Informacje o cookies | Znaki towarowe
© CTPartners S.A. 2000-2016
WordPress Image Lightbox