Artykuły autorskie


Nowe trendy w zarządzaniu usługami IT

6 marca 2015

Michał Florys

Menedżer obszaru usług IT

Bi-modalna informatyka, przedsiębiorczość w IT, cyfrowe przywództwo, przemyślenie na nowo wartości IT, nowe podejście do zarządzania finansami IT, zarządzanie usługami cyfrowymi, solidność i zwinność w jednym, wreszcie człowiek w centrum zainteresowania IT, to nowe trendy w informatyce.

Ostatnia dekada to czas spektakularnej zmiany na tym rynku – od informatyki dostarczającej i wspierającej głównie technologię informatyczną, poprzez informatykę dostarczającą usługi dla biznesu, z umowami SLA i gwarancją jakości aż po informatykę bezpośrednio zaangażowaną w budowanie innowacyjnych produktów cyfrowych dla Klientów firmy . To niesamowite wyzwanie być częścią takiej transformacji. Obserwacje zmian z ostatniej dekady pozwalają lepiej zrozumieć nadchodzącą przyszłość. Na horyzoncie pojawiają się nowe wyzwania, przed którymi stoi współczesna informatyka, także w Polsce.

Kilka miesięcy temu analitycy Gartnera pisali, że „Dyrektorzy Działów IT muszą rozwijać przedsiębiorczość wśród informatyków, by zasilać wzrost i wprowadzać innowacje”. Kluczowe słowo to „Przedsiębiorczość”. Bez odpowiedniego poziomu przedsiębiorczości w IT, Dyrektorzy Działów IT będą mieli trudność w przeprowadzeniu transformacji własnych organizacji i zapewnieniu oczekiwanego przez biznes wzrostu. Przedsiębiorczość należy tu rozumieć przede wszystkim jako umiejętność (Gartner pisze wręcz o talencie) podejmowania ryzyka, próbowania rzeczy, których nikt wcześniej nie robił lub robienie ich w inny sposób, niż dotychczas. Szukamy więc utalentowanych osób, rozumiejących biznes i to, gdzie zarabia się pieniądze. Wreszcie to, gdzie te pieniądze można dopiero zarobić.

publikacja: ITWIZ (marzec 2015)

Powrót
Informacje o cookies | Znaki towarowe
© CTPartners S.A. 2000-2016
WordPress Image Lightbox