Aktualności


Pierwsi w Polsce wprowadzamy warsztaty Liberating Structures

5 sierpnia 2019
liberating-structures_aktualnosci

Pierwsi w Polsce wprowadzamy warsztaty Liberating Structures

liberating-structures_aktualnosci 5 sierpnia 2019

  • Czy zauważyłeś, że dzięki zaangażowaniu i współpracy ludzie lepiej wykonują swoją pracę i osiągają lepsze wyniki?
  • Czy zwróciłeś uwagę na to, że najlepsze pomysły przychodzą nieoczekiwanie i często z nieoczekiwanych źródeł?
  • Czy chciałbyś wykorzystywać w pracy maksimum swoich intelektualnych możliwości i dać taką szansę innym Twoim współpracownikom?
  • Czy chciałbyś wiedzieć jak sprawić, by Twoja organizacja zaczęła twórczo angażować ludzi w realizowane przez nich zadania, jednocześnie pobudzając w nich zaangażowanie i nieograniczoną kreatywność?

Wyzwania z jakimi się stykamy we współczesnym, złożonym świecie często nie są ograniczone do danego miejsca czy kultury. Są ponad takimi podziałami, dlatego wspólne dążenie do celu ma tak duże znaczenie.  Konwencjonalne struktury, według których organizuje się pracę pracowników ograniczają kreatywność i zaangażowanie oraz skuteczne wykorzystanie wielu różnych talentów.

W codziennej pracy stosujemy w zasadzie tylko pięć konwencjonalnych metod do zorganizowania rutynowych interakcji czy współpracy w ramach grup. Są to:

  • prezentacje,
  • zarządzane dyskusje,
  • otwarte dyskusje,
  • raporty o stanie,
  • sesje burzy mózgów.

Liberating Structures dają nam aż 33 dodatkowe metody!

Czym są Liberating Structures?

Liberating Structures (LS) to zestaw 33 technik, a właściwie tak zwanych „mikrostruktur”, które zwiększają zaangażowanie wszystkich uczestników projektu do aktywnej i produktywnej komunikacji, kierowanej kilkoma prostymi zasadami takimi jak: ramy czasowe czy konfiguracja grup użytkowników.

LS zostały opracowane przez Keitha McCandless, współzałożyciela Social Invention Group i Henriego Lipmanowicza, byłego członka zarządu Merck, jako zbiór mikrostruktur umożliwiających produktywną komunikację.

LS pozwalają na rozwiązanie problemów dzięki zaangażowaniu pracowników w tworzenie tych rozwiązań. Pokazują jak bardzo małe zmiany w samym charakterze komunikacji mają wpływ na to jak planujemy, omawiamy zagadnienia i odnosimy się do siebie.

screenshot_2019-07-19-liberating-structures-liberating-structures-menuRys. Metody (mikrostruktury) wchodzące w skład Liberating Structures

Jeśli chcesz poznać sposób na skuteczne zaangażowanie innych, to polecamy zapoznanie się z Liberating Structures. Techniki Liberating Structures  pokazują podejście do jak najlepszego wykorzystania czasu każdej dyskusji, spotkania czy warsztatu. Nasza organizacja pozarządowa korzysta z nich zarówno wewnętrznie, jak i przy współpracy z naszymi partnerami na całym świecie. Od Tanzanii po Nowy Jork, od St. Lucia po Liberię. Byłem zdumiony obserwując, jak Liberating Structures wyzwalają potencjał każdego spotkania.” – Sean Southey Executive Director, PCI Media Impact.

To co odróżnia techniki Liberating Structures od innych znanych technik facylitacji, to ich mocno angażująca i jednocześnie lekka natura. Liberating Structures umożliwiają – w odróżnieniu od technik, takich jak burza mózgów, czy moderowana dyskusja – podejście do tematu w sposób poważny, ale jednocześnie nie ograniczający kreatywności uczestników. Ma to ogromny wpływ na efektywność i końcowy efekt pracy zespołów.

Liberating Structures stanowią doskonałe rozwiązanie problemu małej produktywności wszelkiego typu spotkań (zwłaszcza biznesowych) oraz unikanie całej gamy błędów poznawczych, takich jak np.: niedopuszczanie do głosu osób mniej przebojowych, introwertycznych, czy nadawanie największej wagi opiniom eksperta i nieliczeniem się z opiniami pozostałych uczestników spotkania.

Jak zminimalizować wpływ błędów poznawczych podczas spotkań?

Wystarczy stosować zasady Liberating Structures. One pozwalają na wyzwolenie kreatywności i zaangażowanie uczestników. Każdy uczestnik spotkania, ma w równej mierze szanse na zaangażowanie się w komunikację i generowanie potencjalnych rozwiązań. Pomysły mogą być lepsze i gorsze, jednak przez zastosowanie Liberating Structures zachowujemy to co jest istotne – zaangażowanie i kreatywność.

Mikrostruktury Liberating Structures są doskonałym narzędziem w warsztacie każdego lidera, bez względu na to czy jest on Scrum Masterem, Agile coachem, właścicielem firmy, trenerem, instruktorem. Sprawdzą się świetnie również w pracy każdej osoby, która współpracuje z grupą ludzi.

Czy Liberating Structures są skuteczne?  

Tak!

Jak możesz się o tym przekonać?

Przyjdź na warsztaty! Już niedługo znajdą się one w naszej ofercie otwartych szkoleń.

Asseco Academy lider polskiego rynku szkoleń IT, jako pierwsza w Polsce firma szkoleniowa wprowadza do swojej oferty warsztaty Liberating Structures.

Podczas zajęć poznasz najskuteczniejsze techniki dla konkretnego wyzwania (spotkanie biznesowe, moderacja, coaching, konflikt, ideacja, UX, inne) i  dowiesz się jak skutecznie stosować Liberating Structures do moderacji grup różnej wielkości oraz  jak wykorzystać Liberating Structures online.

„Liberating Structures to mikrostruktury, które pomagają projektować interakcje między ludźmi w celu optymalizacji interakcji, kreatywności i wyników. Mogą być wykorzystywane podczas codziennych spotkań, sesji planowania strategicznego oraz w celu zwiększenia wysiłków związanych z planowaniem dużych i małych projektów. Są poważną zabawą – poważne w wynikach, które dostarczają i na tyle zabawne i wciągające, że już nigdy więcej nie będziesz musiał prosić kogoś o „kupienie” tego, co zostało utworzone.” – Tim Jaasko-Fisher, Co-Director, Court Improvement Training Academy, UW School of Law & Assistant Director, Robert’s Fund.

Już wkrótce zapraszamy na warsztaty Liberating Structures – techiniki skutecznej komunikacji.

Śledźcie najnowsze informacje o naszej ofercie na facebook Asseco Academy

 

 

 Powrót
Informacje o cookies | Znaki towarowe
© CTPartners S.A. 2000-2016
WordPress Image Lightbox