Kontakt Newsletter

Warsztaty "Modelowanie wizualne w narzędziu Enterprise Architect"

Cel szkoleniaCelem szkolenia jest przygotowanie uczestników do efektywnego posługiwania się narzędziem Sparx Systems Enterprise Architect. W trakcie szkolenia uczestnicy poznają funkcjonalność narzędzia, rozwijając projekt przykładowego systemu informatycznego. Szkolenie jest akredytowane przez firmę Sparx Systems i powstało zgodnie z wymaganiami dotyczącymi zakresu szkolenia i materiałów dydaktycznych firmy Sparx Systems. Zadania szkoleniowe i gotowe elementy projektu szkoleniowego zostały opracowane przez trenerów CTPartners na podstawie wieloletnich doświadczeń praktycznych, w których środowisko Enterprise Architect odgrywało kluczową rolę w zespołach projektowych.
Adresaci szkoleniaSzkolenie przeznaczone jest dla analityków systemowych oraz projektantów i architektów znających notację UML 2.3, chcących wesprzeć swoją pracę narzędziem CASE, jakim jest Sparx Systems Enterprise Architect.
Zakres szkolenia
  • Wprowadzenie. Zakładanie projektu w EA i konfiguracja środowiska, tworzenie struktury projektu, dostosowywanie środowiska do indywidualnych potrzeb zespołu projektowego.
  • Analiza. Tworzenie modeli analitycznych: modelowanie wymagań, macierze wymagań, zapewnianie spójności i pokrycia wymaganiami, przypadki użycia i scenariusze, diagramy aktywności, automatyczna transformacja scenariuszy na diagramy, diagramy klas domenowych i logicznych.
  • Projektowanie. Tworzenie modeli projektowych: modelowanie klas systemowych, modelowanie komponentów i interfejsów, opracowywanie modeli wdrożeniowych, modelowanie dynamiki systemu na diagramach sekwencji i komunikacji. Konfiguracja i wykorzystywanie profili i wzorców projektowych. Generowanie i synchronizacja kodu.
  • Dokumentowanie. Automatyczne generowanie dokumentów (RTF/HTML) na podstawie modeli. Tworzenie własnych szablonów dokumentacji, budowanie dokumentów złożonych, konfigurowanie generatora dokumentacji.
  • Praca zespołowa. Konfiguracja środowiska w rozproszonym zespole (replikacja/synchronizacja modelu, model utrzymywany w bazie danych, wersjonowanie i konsolidacja projektów). Wymiana (export/import) modeli w formacie XMI. Zarządzanie projektem, role i zadania projektowe, wsparcie dla procesu testowego.
  • Transformacje MDA, PIM-to-PSM i synchronizacja z kodem. Omówienie koncepcji Model-Driven Architecture oraz transformacji modeli generycznych (Platform Independent Model) do modeli implementacyjnych (Platform Specific Model). Konfiguracja środowiska na potrzeby zespołów wytwarzających oprogramowanie.
CertyfikatDyplom ukończenia warsztatu "Modelowanie wizualne w narzędziu Enterprise Architect" wydany przez CTPartners.
Zgłoszenie
Organizacja szkoleniaStacjonarne szkolenie otwarte lub organizowane dla grup zamkniętych.

Wyślij zapytanie dotyczące szkolenia.
Warunki uczestnictwaWskazana jest podstawowa znajomość notacji UML oraz procesu wytwórczego systemu informatycznego. Przed rozpoczęciem kursu rekomendowane jest ukończenie szkolenia "Modelowanie w języku UML".
Akredytacja / Podstawa merytorycznaAkredytacja przyznana przez firmę Sparx Systems. Program szkolenia oparty jest na materiałach szkoleniowych firmy Sparx Systems.
Wielkość grupyOd 8 do 10 osób.
Czas trwania szkolenia2 dni.