Aktualności


Webinarium „Wprowadzenie do SRE (Site Reliability Engineering)”

3 czerwca 2020
sre

Webinarium „Wprowadzenie do SRE (Site Reliability Engineering)”

sre 3 czerwca 2020

Prowadzący: Michał Florys, Bartłomiej Duma

termin: czwartek, 18 czerwca 2020, godz. 16:30

Site Reliability Engineering (SRE) to zastosowanie inżynierii oprogramowania do problemów infrastrukturalnych i operacyjnych. Podejście stworzone i rozpropagowane przez Google. Idealnie współgra z kulturą DevOps. Celem jest stworzenie i dostarczanie ultra-skalowalnych i wysoce niezawodnych systemów oprogramowania.

SRE to nazwa stanowiska pracy lub zespołu. SRE spędza 50% swojego czasu wykonując prace związane z operacjami IT, takie jak rozwiązywanie incydentów i problemów, rozmowy telefoniczne oraz ręczne interwencje. Kolejne 50% czasu spędza na zadania programistyczne, takie jak tworzenie nowych funkcji, skalowanie i automatyzację.

SRE może być początkiem Twojej drogi do DevOps lub nowym impulsem na tej drodze.

Agenda:

  • Walka o niezawodność usług
  • SLO i budżet błędów
  • Pryncypia SRE
  • Czy na prawdę musimy pracować w trudzie i znoju?
  • Monitoring & Observability
  • Anti-fragility
  • SRE i DevOps

zarejestruj-sie

Michał_FlorysMichał Florys

Kierownik linii biznesowej Usługi IT i Bezpieczeństwo Informacji. Od ponad 15 lat wspiera organizacje IT w transformacji do modelu usługowego, w którym klient i dostarczana mu wartość są w centrum zainteresowania. Pracuje z klientami nad skuteczną komunikacją i integracją Biznesu i Informatyki. Kładzie nacisk na kulturę organizacyjną, rolę lidera w zespole oraz empowerment. Akredytowany trener ITIL, DevOps, Lean IT.

 

barek-dumaBartlomiej Duma

Ekspert ITSM, konsultant i praktyk z kilkunastoletnim międzynarodowym doświadczeniem. Akredytowany trener ITIL, ITIL4, DevOps, Agile Service Management oraz Lean IT. Od lat zaangażowany w międzynarodowe projekty implementacji i integracji usług IT, budowy oraz zarządzania katalogami usług, wdrażania i usprawniania procesów oraz implementacji narzędzi ITSM. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej na kierunku Teleinformatyka oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania na kierunku Zarządzanie.

Nagrania z webinarów dostępne są na kanale YouTube Asseco Academy

DevOps FOUNDATION® jest zarejestrowanym znakiem handlowym the DevOps Institute, Inc.

 Powrót
Informacje o cookies | Znaki towarowe
© CTPartners S.A. 2000-2016
WordPress Image Lightbox