Aktualności


ITIL® 4 nadchodzi

25 października 2018
fb_lin

ITIL® 4 nadchodzi

fb_lin 25 października 2018

ITIL®4

Zarządzanie usługami, podobnie jak cały świat, stale ewoluuje. Tak też się dzieje z ITILem, najczęściej stosowanym na świecie podejściem do zarządzania usługami IT.

ITIL® 3 został opublikowany w 2007 roku, w 2011 przeszedł drobny facelifting. Dzisiaj, gdy stoimy u progu czwartej rewolucji przemysłowe,j Axelos ogłosił nadejście ITIL® 4.

Przejście z ITIL®3 do ITIL®4

Wraz z premierą ITIL® 4 zmienia się schemat certyfikacji. Nowy schemat certyfikacji ITIL® 4 wygląda następująco:

ITIL® 4 certyfikacja

Najważniejsza informacja dla posiadaczy dotychczasowych certyfikatów ITIL® 3 ( V3, 2007 i 2017) jest taka, że Wasze certyfikaty są i pozostaną ważne.

Premiera nowego szkolenia ITIL® 4 Foundation odbyła się 28 lutego 2019 roku.

Materiały szkoleniowe i egzaminy są dostępne na razie wyłącznie w języku angielskim. Potem dodane będą również tłumaczenia na inne języki – na początek na niemiecki, francuski, japoński i hiszpański.

Pozostałe szkolenia, egzaminy i towarzyszące im publikacje ze ścieżek ITIL® Managing Professional oraz ITIL® Strategic Leader mają pojawić się w II połowie 2019 roku.

ITIL® 3 będzie dostępny jeszcze co najmniej do połowy 2020 roku, by każdy zainteresowany, bez pośpiechu, mógł zrobić tranzycję do ITIL® 4. Informacja o wycofaniu poszczególnych produktów ITIL® 3 będzie ogłoszona z minimum półrocznym wyprzedzeniem.

Więcej informacji o zmianach, które niesie ze sobą ITIL®4 przeczytacie w artykule Michała Florysa pt. „Nowoczesne zarządzanie usługami IT (Modern IT- enabled Service Management)”

 

Obejrzyj film przygotowany przez AXELOS – „The Future is Built on ITIL®”

 Powrót
Informacje o cookies | Znaki towarowe
© CTPartners S.A. 2000-2016
WordPress Image Lightbox