Agile PM Foundation - 3 dniOpis szkolenia Dodatkowe informacje Egzamin

PDU:21 (T:21, L:0, S:0)

Adresaci szkolenia

Osoby, które prowadzą projekty (niezależnie od branży i tematyki projektu) lub są członkami komitetów sterujących czy zespołów projektowych. Osoby chcące poznać alternatywną metodykę wobec tradycyjnego podejścia kaskadowego (waterfall), szczególnie przydatną do zarządzania projektami, które charakteryzują się dużą zmiennością oraz silnymi ograniczeniami czasowymi i kosztowymi.

Korzyści po szkoleniu

 • poznasz metodykę AgilePM® (Agile Project Management) na poziomie umożliwiającym Ci realizowanie projektów stosujących jej założenia
 • zrozumiesz różnice pomiędzy podejściem tradycyjnym a zwinnym oraz kluczowe zasady jakimi kierują się projekty stosujące Agile.
 • poznasz kluczowe wskazania AgilePM®, niezbędne do zdania egzaminu z poziomu Foundation.

Program szkolenia

 • wprowadzenie do Agile - co to jest podejście zwinne? Jakie są odmiany podejść zwinnych? Które wybrać dla konkretnego projektu?
 • podstawy AgilePM® - ograniczenia projektu w podejściu tradycyjnym i zwinnym. Filozofia AgilePM oraz przegląd ośmiu pryncypiów AgilePM®.
 • role i odpowiedzialności - struktura ról i ich zakresy odpowiedzialności. Role poziomu projektu, zespołu realizacyjnego i role wspierające (inne).
 • przygotowanie do zarządzania projektem AgilePM® – krytyczne czynniki sukcesu. Wstępna ocena zespołowa projektu. Kluczowe elementy przygotowania się do projektu.
 • zarządzanie projektem Agile - style zarządzania. Cechy zarządzania projektem w podejściu zwinnym. Kluczowe rekomendacje.
 • procesy i produkty AgilePM® - środowisko zarządcze projektu AgilePM®. Przegląd typowych faz projektu AgilePM® oraz produktów z nimi związanych.
 • komunikacja - rola komunikacji w projekcie zwinnym. Dedykowane techniki wspierające komunikację (warsztaty facylitowane, modelowanie, codzienne zbiórki i rozwój iteracyjny) i ich znaczenie.
 • priorytetyzacja i okienka czasowe - technika priorytetyzacji MoSCoW. Kto ustala priorytet i jak? Co to jest okienko czasowe (timebox) w podejściu AgilePM®? Typowa wielkość okienka czasowego i jego elementów. Plan Dostarczania vs. Okienko Czasu Rozwoju vs. Iteracje.
 • sterowanie (kontrolowanie) projektem Agile - cechy sterowania projektem w podejściu zwinnym. Zarządzanie ryzykiem w projekcie. Kluczowe rekomendacje.
 • wymagania i szacowanie w AgilePM® - wykaz wymagań z priorytetami i rola Analityka Biznesowego w projekcie zwinnym. Różne techniki szacowania wykorzystywane w AgilePM®. Zalecane podejście do monitorowania projektu.
 • planowanie projektów zwinnych - planowanie w AgilePM®, czym się różni od podejścia tradycyjnego? Jakość kluczowym aspektem wymagającym zaplanowania. Plany w AgilePM® (Zarys Planu, Plan Dostarczania i Plan Wdrożenia).

Metodyka

Agile Project Management logo AgilePM® jest znakiem handlowym należącym do APM Group Ltd.
Czas trwania szkolenia

3 dni

W cenie szkolenia

 • materiały szkoleniowe
 • materiał wstępny do zapoznania się przed szkoleniem przesyłany emailem

Organizacja szkolenia

Otwarte, dla grup zamkniętych lub w formie zdalnej (Klasa Zdalna – nowość!)

Warunki udziału

Co najmniej kilkumiesięczne doświadczenie w pracy w zespole projektowym i znajomość podstawowych zagadnień dotyczących tematyki zarządzania projektami.

Dodatkowe informacje uczestnictwa w Wirtualnej Klasie:

Każdy uczestnik powinien dokonać rejestracji do sesji szkoleniowej w godz. 8:30-08:50
Szkolenie jest realizowane w godzinach 09:00 – 15:30
W trakcie dnia szkoleniowego przewidujemy kilka przerw, w tym jedną przerwę 1-godzinną, a także po każdej godzinie szkolenia 10-minutowe przerwy. Szczegółowy rozkład przerw każdy trener ustala indywidualnie ze swoja grupą.
Materiały szkoleniowe dystrybuowane są w formie elektronicznej.
Egzaminy realizowane są w formie voucherów.
Więcej na temat Wirtualnej Klasy Asseco  Dowiedz się więcej

Akredytacja

APMG

Wielkość grupy

Od 8 do 12 osób.

UWAGA!

Istnieje możliwość dodatkowego zakupu podręcznika „AgilePM® – Agile Project Management Handbook” w języku polskim: 250 zł netto.

Zobacz jak wygląda udział w szkoleniu w formie Klasy Zdalnej

Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące uczestnictwa w szkoleniu w formie zdalnej chętnie wszystko wyjaśnimy, skontaktuj się z nami:

infolinia 801 30 30 30
email: academy@assecods.pl
lub przez formularz kontaktowy poniżej.

Język szkolenia

PL

Język materiałów

EN

Materiały dodatkowe

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
POBIERZ WHITEPAPER
ZOBACZ WIDEO
POSŁUCHAJ
MATERIAŁY EDUKACYJNE

Certyfikat

Potwierdzeniem zdania egzaminu jest certyfikat AgilePM® Foundation wydany przez brytyjską organizację APMG.

Egzamin

Nazwa egzaminu AgilePM® Foundation
Warunki przystąpienia Ukończenie szkolenia AgilePM® Foundation. Osoba przystępująca do egzaminu zobowiązana jest przedstawić dowód tożsamości (dokument ze zdjęciem) potwierdzający dane uczestnika egzaminu.

Przeczytaj: Warunki obowiązujące dla kandydatów przystępujących do egzaminów APMG

Forma egzaminu Elektroniczna
Czas trwania 40 minut
Metoda Test jednokrotnego wyboru.
Liczba pytań  50
Próg zdawalności  50% poprawnych odpowiedzi (25 punktów)
Język egzaminu

PL

lub

EN

Czas trwania egzaminu

40 min

Opinie i referencje dotyczace szkolenia

  Informacje o cookies | Znaki towarowe
  © CTPartners S.A. 2000-2016
  WordPress Image Lightbox